Kas ir Bartolini dziedzeru abscess?

Bartolini dziedzeri ir divi zirņa lieluma gļotu izdaloši dziedzeri, kuru izvadkanāli atveras abās pusēs pie ieejas makstī. Ja izvadakanāla atvere ir sašaurināta vai slēgta, veidojas cista – ar šķidrumu pildīts veidojums. Tajā, iekļūstot mikroorganismiem, cista tiek inficēta, sastruto un veidojas Bartolini dziedzera abscess. Tas var izveidoties ļoti strauji – dažu dienu laikā, nosprostojoties dziedzera izvadam. Abscess ir sāpīgs un rada diskomfortu. Var izraisīt drudzi un/vai paaugstinātu temperatūru.

Kāda ir jaunā Bartolini dziedzera abscesa ārstēšanas metode?

Word katetrs ir efektīva metode, kuru var izmantot Bartolini dziedzera cistu vai abscesu ārstēšanā. Lokālā anestēzijā veic incīziju (mazu iegriezumu), ievieto katetra balonu cistas/abscesa dobumā un uzpilda ar 2-3 ml šķīduma. Pēc 4-6 nedēļām katetrs tiek izņemts. Pa šo laiku cistas/abscesa dobums ir epitelizējies un ir izveidojusies jauna atvere, lai turpmāk Bartolini dziedzera saturs nekrātos.

Kādas ir jaunās metodes priekšrocības?

  • Nav nepieciešama stacionēšana, atrašanās slimnīcā
  • Procedūra ir ātra
  • Nav nepieciešama vispārējā anestēzija, speciāla sagatavošanās

Šo procedūru var veikt Sievietes veselības centra dienas stacionārā. Lai uzzinātu vairāk, lūdzu sazinieties ar mums pa tālr. 67 304 781 vai epastu info@svcentrs.lv